Rotary shaft seal 35X62X10-HMSA10V-SKF
Part number : HMSA10V-35X62X10-FKM-SKF
SKF
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference 35X62X10-HMSA10V-SKF  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 10 mm. It is made of .
  40 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X62X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X62X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6207-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
Description