Pneumatic seal T-DUO-P125-51
Part number : T-DUO-P125-51
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference T-DUO-P125-51  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CH
  • WEIGHT
    757  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description