Pneumatic seal PP-20X190X30-NBR
Part number : PP-20X190X30-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X190X30-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 190 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    190  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • WEIGHT
    10  G
  • STANDARD
    No standard
Description