Pneumatic seal PP-12X80X25-NBR90
Part number : PP-12X80X25-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-12X80X25-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 25 mm. It is made of NBR.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    205  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description