Pneumatic seal PK-14X20X2.20-NBR80
Part number : PK-14X20X2.20-NBR80
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PK-14X20X2.20-NBR80  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 2.2 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    2.2  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PK
  • HARDNESS
    80  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description