Pneumatic seal CL-45X85X14-NBR
Part number : CL-45X85X14-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-45X85X14-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  18 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • WEIGHT
    24  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description