Pneumatic seal CL-26X72X16-NBR90
Part number : CL-26X72X16-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-26X72X16-NBR90  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 16 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (2 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-ETANCHEITE-FREINAGE-PIECES-METALLIQUES-542-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-ETANCHEITE-FREINAGE-PIECES-METALLIQUES-542-10ML-LOCTITE
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description