Pneumatic seal CL-22X58X16-NBR90
Part number : CL-22X58X16-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-22X58X16-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 16 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description