Pneumatic seal CHR-95X120X10-NBR
Part number : CHR-95X120X10-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-95X120X10-NBR  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  45 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description