Pneumatic seal CHR-200X280X18-NBR
Part number : CHR-200X280X18-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-200X280X18-NBR  has an inner diameter of 200 mm, an outer diameter of 280 mm and a thickness of 18 mm. It is made of NBR.
  14 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    200  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    280  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    98  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description