Pneumatic seal CHR-12X30X8-NBR90
Part number : CHR-12X30X8-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-12X30X8-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-32X2-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-32X2-NBR70
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    8  MM
    CHR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
Description