Pneumatic seal CH-6.35X15.87X4.76-NBR90
Part number : CH-6.35X15.87X4.76-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CH-6.35X15.87X4.76-NBR90  has an inner diameter of 6.35 mm, an outer diameter of 15.87 mm and a thickness of 4.76 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6.35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15.87  MM
  • THICKNESS
    4.76  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CH
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description