Piston seal TP10-110X125X12.500-PU94
Part number : TP10-110X125X12.500-PU94
GEN
Description
The TP10-110X125X12.500-PU94 Piston Seal reference is intended for mounting in the piston head. For this reference, the external diameter of the piston rod must be 110 mm, the internal diameter of the cylinder body 125 mm and the thickness available at the base of the groove 12.5 mm. It is manufactured in  PU.
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    42  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description