Piston seal TP1-50X70X22.40-NBR90
Part number : TP1-50X70X22.40-NBR90
GEN
Description
The TP1-50X70X22.40-NBR90 Piston Seal reference is intended for mounting in the piston head. For this reference, the external diameter of the piston rod must be 50 mm, the internal diameter of the cylinder body 70 mm and the thickness available at the base of the groove 22.4 mm. It is manufactured in  NBR.