Piston seal TP1-35X50X20-NBR90
Part number : TP1-35X50X20-NBR90
GEN
Description
The TP1-35X50X20-NBR90 Piston Seal reference is intended for mounting in the piston head. For this reference, the external diameter of the piston rod must be 35 mm, the internal diameter of the cylinder body 50 mm and the thickness available at the base of the groove 20 mm. It is manufactured in  NBR.