Piston seal TP1-105X130X25.300-NBR
Part number : TP1-105X130X25.300-NBR
GEN
Description
The TP1-105X130X25.300-NBR Piston Seal reference is intended for mounting in the piston head. For this reference, the external diameter of the piston rod must be 105 mm, the internal diameter of the cylinder body 130 mm and the thickness available at the base of the groove 25.3 mm. It is manufactured in  NBR.