Other seal GR7X11X2-C-INA
Part number : GR7X11X2-C-INA
INA
Description
The Other Seal with the reference GR7X11X2-C-INA  has an inner diameter of 7 mm, an outer diameter of 11 mm and a thickness of 2 mm.
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-28.5X2-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-28.5X2-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    11  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • WEIGHT
    0.282  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description