Other seal G16X24X3-C-INA
Part number : G16X24X3-C-INA
INA
Description
The Other Seal with the reference G16X24X3-C-INA  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 3 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61905-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 61905-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-19 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-19
O-Ring seal - OR-97X4-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-97X4-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description