NILOS seal LSTO35X80-NILOS
Part number : LSTO35X80-NILOS
NILOS
Description
The Nilos Seal with the reference LSTO35X80-NILOS  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 4 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32307-J2-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32307-J2-Q-SKF
Thrust washer - AS3552-ZEN ZEN
THRUST WASHER AS3552-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • TYPE
    AK
  • WEIGHT
    72  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description