NILOS seal 320-22-XAV-NILOS
Part number : 320-22-XAV-NILOS
NILOS
Description
The Nilos Seal with the reference 320-22-XAV-NILOS  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 3.7 mm.
  30 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Rotary shaft seal - OAS-20X27X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X27X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    3.7  MM
  • TYPE
    XAV
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description