Hydraulic seal UTSL-75X83X8-9-PU94
Part number : UTSL-75X83X8-9-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTSL-75X83X8-9-PU94  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 83 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  11 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205
PAP bush - PAP4540-P20 GEN
PAP BUSH PAP4540-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    83  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UTSL
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description