Hydraulic seal UTL-60X73X10-PU94
Part number : UTL-60X73X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTL-60X73X10-PU94  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 73 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  50 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP6030-P10 GEN
PAP BUSH PAP6030-P10
Wiper seal - RDI-60X74X8-11-PU94 GEN
WIPER SEAL RDI-60X74X8-11-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    73  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description