Hydraulic seal UTL-50.80X63.50X9.52-PU94
Part number : UTL-50.80X63.50X9.52-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTL-50.80X63.50X9.52-PU94  has an inner diameter of 50.8 mm, an outer diameter of 63.5 mm and a thickness of 9.52 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1215-P10 GEN
PAP BUSH PAP1215-P10
Wiper seal - RS-50.80X63.50X6.40-9.52-NBR90 GEN
WIPER SEAL RS-50.80X63.50X6.40-9.52-NBR90
Thrust roller bearing - T199-ASFERSA ASFERSA
THRUST ROLLER BEARING T199-ASFERSA
  • INSIDE DIAMETER
    50.8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    63.5  MM
  • THICKNESS
    9.52  MM
  • WEIGHT
    11  G
Description