Hydraulic seal UT-23X31X5.50-PU94
Part number : UT-23X31X5.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UT-23X31X5.50-PU94  has an inner diameter of 23 mm, an outer diameter of 31 mm and a thickness of 5.5 mm. It is made of PU.
  24 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 98204 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 98204
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    23  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31  MM
  • THICKNESS
    5.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UT
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description