Hydraulic seal US-90X100X6-PU-FDA
Part number : US-90X100X6-PU-FDA
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-90X100X6-PU-FDA  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    Food
Description