Hydraulic seal US-80X100X13-PU94
Part number : US-80X100X13-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-80X100X13-PU94  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 13 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30207 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30207
PAP bush - PAP6050-P20 GEN
PAP BUSH PAP6050-P20
Hydraulic seal - US-70X80X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-70X80X12-PU94
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    38  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description