Hydraulic seal US-80X100X12-PU94
Part number : US-80X100X12-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-80X100X12-PU94  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 12 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-35-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-35-30
Glue - COLLE-RESISTANCE-FORTE-638-10ML-LOCTITE LOCTITE
GLUE COLLE-RESISTANCE-FORTE-638-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
Description