Hydraulic seal US-75X95X13-PU94
Part number : US-75X95X13-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-75X95X13-PU94  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 13 mm. It is made of PU.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
Cast housed bearing - 3 bolts - PF204 GEN
CAST HOUSED BEARING - 3 BOLTS PF204
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    37  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description