Hydraulic seal US-6X10X3-PU94
Part number : US-6X10X3-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-6X10X3-PU94  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 10 mm and a thickness of 3 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-3-INOX GEN
BALL BA-3-INOX
3 3
Deep groove ball bearing - 6302-C4-FG-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 6302-C4-FG-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description