Hydraulic seal US-65X75X6-7-NBR90
Part number : US-65X75X6-7-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-65X75X6-7-NBR90  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - 12NQ2410A-JTEKT JTEKT
NEEDLE ROLLER BEARING 12NQ2410A-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description