Hydraulic seal US-5X11X3-NBR90
Part number : US-5X11X3-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-5X11X3-NBR90  has an inner diameter of 5 mm, an outer diameter of 11 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-6.35X11.11X3.17-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL US-6.35X11.11X3.17-NBR90
  • OUTSIDE DIAMETER
    11  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description