Hydraulic seal US-50X60X6.50-PU94
Part number : US-50X60X6.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-50X60X6.50-PU94  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 6.5 mm. It is made of PU.
  4 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RDI-50X62X7-10-PU94 GEN
WIPER SEAL RDI-50X62X7-10-PU94
Cam follower - CF6-BUU-IKO IKO
CAM FOLLOWER CF6-BUU-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    6.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description