Hydraulic seal US-50.80X66.67X14.28-PU94
Part number : US-50.80X66.67X14.28-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-50.80X66.67X14.28-PU94  has an inner diameter of 50.8 mm, an outer diameter of 66.67 mm and a thickness of 14.28 mm. It is made of PU.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-76 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-76
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50.8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    66.67  MM
  • THICKNESS
    14.28  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
Description