Hydraulic seal US-36X52X10-PU94
Part number : US-36X52X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-36X52X10-PU94  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6407-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6407-2RS
PAP bush - PAP3030-P20 GEN
PAP BUSH PAP3030-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
Description