Hydraulic seal US-35X47X6-7-NBR90
Part number : US-35X47X6-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-35X47X6-7-NBR90  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  Arrive dans 5 jours (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Hydraulic seal - US-35X47X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-35X47X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description