Hydraulic seal US-32X50X7-NBR90
Part number : US-32X50X7-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-32X50X7-NBR90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-32X42X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-32X42X8-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description