Hydraulic seal US-32X42X7-PU94
Part number : US-32X42X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-32X42X7-PU94  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Lock nut - KM09 GEN
LOCK NUT KM09
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description