Hydraulic seal US-30X37X6-PU94
Part number : US-30X37X6-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-30X37X6-PU94  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP3030-P20 GEN
PAP BUSH PAP3030-P20
Wiper seal - RIA-30X40X7-10-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-30X40X7-10-NBR90
V-Belt Wrapped - B66 GEN
V-BELT WRAPPED B66
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description