Hydraulic seal US-25X33X5-PU94
Part number : US-25X33X5-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-25X33X5-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS
PAP bush - PAP4530-P20 GEN
PAP BUSH PAP4530-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description