Hydraulic seal US-25.40X31.75X6.35-PU94
Part number : US-25.40X31.75X6.35-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-25.40X31.75X6.35-PU94  has an inner diameter of 25.4 mm, an outer diameter of 31.75 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (2 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31.75  MM
  • THICKNESS
    6.35  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
Description