Hydraulic seal US-22X30X6-PU94
Part number : US-22X30X6-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-22X30X6-PU94  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  37 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61801-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61801-2RSH-SKF
PAP bush - PAP3025-P10 GEN
PAP BUSH PAP3025-P10
Wiper seal - RS-22X30X5-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RS-22X30X5-7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description