Hydraulic seal US-22X30X4.50-PU94
Part number : US-22X30X4.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-22X30X4.50-PU94  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 4.5 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
Rotary shaft seal - OAS-25X40X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    4.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description