Hydraulic seal US-20X35X7-PU94
Part number : US-20X35X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-20X35X7-PU94  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  16 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description