Hydraulic seal US-20X28X5-PU94
Part number : US-20X28X5-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-20X28X5-PU94  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RS
PAP bush - PAP2825-P10 GEN
PAP BUSH PAP2825-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description