Hydraulic seal US-15X25X8-PU94
Part number : US-15X25X8-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-15X25X8-PU94  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Deep groove ball bearing - 636-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 636-2RS
Hydraulic seal - US-45X60X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-45X60X10-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description