Hydraulic seal US-12.70X19.05X3.18-PU94
Part number : US-12.70X19.05X3.18-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-12.70X19.05X3.18-PU94  has an inner diameter of 12.7 mm, an outer diameter of 19.05 mm and a thickness of 3.18 mm. It is made of PU.
  2 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIA-12X18X3.50-5-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-12X18X3.50-5-NBR90
Deep groove ball bearing - R8-LLB-MAX-ENDURO ENDURO
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING R8-LLB-MAX-ENDURO
Multiwave compression spring - MWCS-12.7-7.9-0.3-4.6-SS GEN
MULTIWAVE COMPRESSION SPRING MWCS-12.7-7.9-0.3-4.6-SS
  • INSIDE DIAMETER
    12.7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19.05  MM
  • THICKNESS
    3.18  MM
  • WEIGHT
    1  G
Description