Hydraulic seal US-10X22X8-PU94
Part number : US-10X22X8-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference US-10X22X8-PU94  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  44 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6303-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303-SKF
Lock nut - KM07 GEN
LOCK NUT KM07
Hydraulic seal - US-10X22X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-10X22X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    US
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description