Hydraulic seal UP-94X104X5-PU94
Part number : UP-94X104X5-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-94X104X5-PU94  has an inner diameter of 94 mm, an outer diameter of 104 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307-SKF
Rotary shaft seal - OAS-42X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X52X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    94  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    104  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description