Hydraulic seal UP-60X70X7-PU94
Part number : UP-60X70X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-60X70X7-PU94  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51112 GEN
THRUST BALL BEARING 51112
Internal circlip - CIRCLIP-INT-47 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-47
Hydraulic seal - UTSL-60X70X7-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTSL-60X70X7-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description