Hydraulic seal UP-57X67X7-NBR90
Part number : UP-57X67X7-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-57X67X7-NBR90  has an inner diameter of 57 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    57  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description